Dažnio keitikliai 8400

8400 serijos dažnio keitikliai skirti pakavimo ir transporto mašinoms 

2010-2011 metais Lenze gamykloje Vokietijoje pradėti gaminti išmanūs, didelės dinamikos dažnio keitikliai, kurie skirti sudėtingiems sprendimams. Jie dažniausiai sutinkami pakavimo mašinose, vyniojimo, kėlimo ir transporto įrengimuose. Tai nauja 8400 serija, kuri pagal funkcijų sudėtingumą suskirstyti į 8400 BaseLine, 8400 StateLine, 8400 HigLine ir 8400 TopLine. Šie dažnio keitikliai šiuo metu yra 0,25-45kW galingumo. Gali veikti vektoriniu, servo ir kitais režimais, atlikti pozicionavimo funkcijas. Šios serijos dažnio keitikliai turi VFCeco funkciją (Voltage Frequency Control economic), kuri žemos dinamikos pritaikymuose leidžia sutaupyti iki 30% elektros energijos. Mašinų gamintojams aktualu, kad šiuolaikiniai dažnio keitikliai turėtų sagumo modulį STO (Safety Torque Off). 8400 serija turi STO versiją. 8400 serija gali būti įmontuojama į korpusą su radiatoriumi (standartinė versija), korpusą be radiatoriaus (versija, kai šiluma nuvedama į įrengimo korpusą arba vandens radiatorių), korpusą su iškišamu iš spintos radiatoriumi (didžioji šilumos dalis nelieka spintoje).

Šie keitikliai gali būti vienfazio ir trifazio maitinimo, aupsagos klasė IP20, tačiau gali būti versija su lakuotomis plokštėmis. Tai padidina atsparumą spintose susidarančiam kondensatui.

Be išvardintų dažnio keitiklių gaminami nauji variklių dažnio keitikliai 8400motec, kurie gali būti IP55 ir IP65 (IP66) kasės. Jie ypatingi tuo, kad gali būti montuojami ant visų elektros variklių, bei tiesiog ant sienos drėgnuose patalpose arba lauke. Šis dažnio keitiklis yra labai paprastai paleidžiamas. Turi integruotus mikro jungtukus parametrams keisti ir potenciometrą. 

8400 darbinė aplinkos temperatūra -25 ...+55C. Galimos komunikacijos: CANOpen, AS-i, EtherCAT, Profinet ir t.t.